Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Architektura światła

Architektura światła

Coraz częściej projektowanie budynków osiąga status pewnego rodzaju synestezji. Budynek nie jest już tylko budynkiem, a do jego poznawania nie służą tylko oczy. Nowatorscy architekci uwzględniają w swoich projektach naturalne uwarunkowania przestrzeni w której są umieszczane budynki, takie jak ukształtowanie terenu albo światło.
Architektura światła to zupełnie nowy kierunek rozwoju dziedziny zwanej Aranżacja wnętrzaranżacja wnętrz. Projektant zajmuje się planowaniem oświetlenia budynku, ale także rozmieszczeniem i ukierunkowaniem światła naturalnego, które do niego wpada. To dziedzina z pogranicza architektury i sztuki - obejmuje także instalacje świetlne. Światłem może operować też architekt wnętrz. Za pomocą oświetlenia można zupełnie odmienić wnętrze i sprawić, że zyska ono nowe życie i całkiem nowe środki wyrazu. To także tworzenie scenografii i oświetlenia na duże widowiska.
To być może tylko kwestia czasu, aż każde biuro projektowe będzie oferowało architekturę uwzględniającą wszystkie nowatorskie kierunki rozwoju tej dziedziny - architekturę światła zaraz obok najnowszych rozwiązań dotyczących oszczędzenia energii w domu.
Głosuj (0)

architektssoo 22:01:01 18/03/2017 [Powrót] Komentuj
+Book
Księga Gości
Dodaj do Księgi

Writings: 0


+About

Strona Główna

Dodaj do Ulubionych

You are 147693 ninja


+Site+Archives
2017
Marzec
2016
Luty+Friends+Links